Súčasnosť

Sučasné prehrešky kresťanstva: veci ktoré sa dejú okolo nás a priamo či nepriamo sa nás dotýkajú. Do tejto kategórie spadajú kauzy 20. a 21. storočia. I v dnešnej doba sa ukazuje, že kresťanstvo sa zo svojích chýb poučiť nevie.


Články
(autors: Dccp.Fco, Sine Nomine, Focl)


(video) Jesus Camp - Dokument s českými titulkami ktorý obletel a šokoval celý svet. Dokument zobrazuje fanatizmus v USA s ktorým sa žial stretávajú i nevinné deti. K čomu vedie náboženstvo a fanatizmus? Odpoveď uvidíte sami.
(autor: JesusCamp)

Ako si založiť kult (link dočasne nefunkčný) - Každé náboženstvo má jediný cieľ. Slúži na to, aby mali niektorí jednotlivci moc. Čím viac ľudí, tým viac moci. Ľudí, čo spravia presne to čo im tam tí „hore" povedia.
(autor: MarV)Pekelné domy - Krátky článok o zákernom spôsobe misionárskej práci v USA, článok opisuje pekelné domy ktoré majú za úlohu to čo cirkev vedela vždy najlepšie a vlastne to z čoho celé tie roky žije, zo strachu.
(autor: Karug)


Ťažké otázky pre kresťanov- Život v cirkvi a kontakt s kresťanským svetom dodáva do života obrovské množstvo otáznikov ako vraví práca Jamesa Bucknera. Nájde sa aspoň jeden teológ ktorý dokáže tieto otázky zodpovedať?
(autor: James Buckner ; preložil: Karug)

Nebo vs Peklo - Ľudia sa už oddávna boja smrti, kresťania si pre zlahčenie vytvorili posmrtný život a ich dve protichodné strany, porovnanie dvoch odlišností a zamyslenie sa ukazuje že nie všetko funguje tak ako má.
(autor: Karug)

Ján Sokol: Za fašistu mi bolo hej - Sokolové pletky so socializmom momentálne zatieňujú pochvalné myšlienky, ktoré vyslovil v TA3 o slovenskom klérofašistickom štáte.
(autor: dccp.FCO)


Výpovede obetí - Zneužívanie detí katolíckymi kňazmi, oficiálne výpovede kňazov na súdoch v USA, Bostonská kauza, otec Geoghan a iné.
(autor: Focl)Pedofilní kňazi - Pohľad na pedofílné kauzy roku 2005. Nevšímavý postoj Európy voči týmto otrasným činom.
(autor: dccp.FCO)Sokol agent - Komický pohľad na minulosť nášho milého arcibiskupa Jána Sokola, krycie meno Svätopluk bolo preňho v Štb naozaj výstižné.
(autor: dccp.FCO)Tu sokol tu Sokol - Minulosť niektorých cirkevných hodnostárov SR a ich angažovanosť v Štb. Vystrihnuté z medií.
(autor: Focl)Cirkev káže - Kauza z roku 2002 počas parlamentných volieb SR. Ovplyvňovanie veriacich kňazmi priamo v kostoloch.
(autor: Focl)


Realita z médií - Aktuálne dianie vo svete zo sfér náboženských vyňaté z médií. Škandály, kauzy, trestné skutky konané tými najsvetejšími. Všetko čo stojí na zamyslenie.
(autor:Focl)


Boh nie je milosrdný - Stručný komentár k omši vysielanej na rádiu Lumen, zastrašovanie veriacich krutosťou Boha.
(autor: dccp.FCO)


Kresťanstvo a sex - Pohľad kresťanstva na sex, potláčanie prirodzených pudov a následné dôsledky, história a dogmy.
(autor: Havran)