Nebo vs Peklo

Asi každý z nás sa raz, alebo dvakrát spýtal sám seba. Čo je po smrti? Kam pôjdem? Aké to je? Budú tam dobre variť?

Pretože toto sú otázky na ktoré chce každý odpoveď, rozhodol som sa, že vám na ne odpoviem. Vlastne nie ja, ale Ježiš vám odpovie. Vlastne, už to povedal. Všetko je spísané v malej príručke morálky a večného života – v Biblii. Stačí si len prečítať pár veršov, kapitol, kníh, eposov a bájok z tejto príručky a potom vám už bude všetko jasné. Ale keďže nie každý má nad posteľou Bibliu, rozhodol som sa, že vám vyrozprávam ako to je so životom po smrti:

Evanjelium svätého Jána, kapitola 3, verš 18
„Kto verí v neho, nebude odsúdený, ale ten, kto neverí, už je odsúdený, lebo neuveril v meno jednorodeného Syna Božieho.“

Epištola svätého Pavla Títovi, kapitola 3, verš 5
„Nie zo skutkov spravodlivosti, ktoré by sme asi my boli činili, ale podľa svojho milosrdenstva nás spasil obmytím opätného splodenia a obnovením Svätého Ducha.“

Takže. Svätý Pavol a Ján nám pekne vysvetlili ako to všetko chodí. Ak ste týmto ľahkým veršom nepochopili, nezúfajte. Som si vedomý, že nie každý chápe Bibliu a preto vám to vysvetlím. V týchto veršoch je vysvetlené kto po smrti zavíta do nebeského raja a kto do pekelných hlbín.


A funguje to takto

Kto uverí v Ježiša ako v Božieho syna a poprosí ho o odpustenie, ten pôjde  do neba. Kto toto nespraví, ide do pekla. Nezáleží na tom koľko dobrých, alebo zlých skutkov ste vykonali, nezáleží na vašej morálke ani na pravidelnej návšteve kostola, nezáleží na zákonoch a väčšine Božích prikázaní. Jediná vec čo musíte urobiť je uveriť v Ježiša a poprosiť o odpustenie. A nič na tom nezmení ani cirkev ani Vaše prianie po spravodlivosti, pretože je to napísané v biblii čiernym na bielom...

No nie je to ľahké? Aká jednoduchá vec.
A ak si myslíte, že tieto dva verše sú voči väčšine nespravodlivé a spravodlivosti sa smejú do očí, tak potom ste asi nikdy Bibliu nečítali.

Ale pozrime sa na to lepšie
Zachránení môžu byť len tí, čo veria v Ježiša. Čiže kresťania. Asi 30 % všetkých ľudí sú kresťania.
70 % ľudí musí ísť do pekla.

Ak ste boli sériový vrah a poprosili ste Ježiša o generálny pardon, idete do neba.
Ak ste boli mierumilovný budhista, alebo štedrý ateista, je mi ľúto, ale idete do pekla.Pozrime sa na peklo, ktorého obyvateľstvo je nesmierne početné (pre tých 70 %)


Albert Einstein
– génius svojej doby, nositeľ Nobelovej ceny, odporca atómovej bomby ešte pred jej prvým použitím

Mahatma Gandhi
– pacifista, náboženský vodca, bojovník za slobodu a proti utláčaniu

Sokrates
– antický filozof, snažil sa o duševné obrodenie

Budha – zakladateľ budhistickej filozofie založenej na miery, pokoji a láske

Konfucius
– čínsky filozof, zaoberal sa morálkou a je autorom „zlatého pravidla“ správania sa

jeho svätosť Dalajláma
– mierumilovný nositeľ Nobelovej ceny mieru

Mojžiš
– najväčší Boží služobník v dejinách. Rozprával sa z Bohom, ale neveril v Ježiša ako jeho syna. Smola.To sú všetko géniovia a spravodlivý ľudia v každom smere. Len škoda, že neverili v Ježiša. Aspoň že im v pekle nebude zima.


A teraz Vám poviem, koho môžete stretnúť v nebi, ak sa rozhodnete tam ísťDr. Jozef Mengele - „anjel smrti“, vedúci pokusov v nacistickom koncentračnom tábore Auschwitz-Birkenau a „dobrý katolík“

Jeffrey Dahmer – sériový vrah a kanibal, ktorý sa vo vezení nechal pokrstiť

James Warren „Jim“ Jones – vodca sekty, hovoril, že je znovuzrodený Kristus, vraj konal zázraky, v roku 1978 prehovoril členov sekty na hromadnú samovraždu. Hovorí sa o viac ako 700 mŕtvych. A potom že Ježiš?

Hernano Cortez – dobyvateľ, kapitán a cestovateľ, ktorý cítil potrebu vyhubiť kacírsky národ Aztékov a celú ich kultúru v mene kresťanstva a zlata.

Množstvo inkvizítorov – sudcovia, ktorý v mene Boha mučili každého, kto si v kostole „kýchol“.(povedané obrazne. Išlo oprevažne o inú vieru a majetky.)

Pápež Štefan VI – znesvätil mŕtvolu svojho predchodcu, krivo ju obvinil, zmrzačil a hodil do rieky. Bol zvrhnutý ľudom pre jeho „nesväté“ činy, ale ako pápež veril v Ježiša.

V nebi ich bude samozrejme viac a nájdu sa tam aj niektorí, čo tam skutočne patria.

Ak sa rozhodnete ísť do neba, pozdravte za mňa Dr. Mengeleho a Jima Jonesa.
Ak sa rozhodnete pre teplučké peklo, tak potom prosím pozdravte za mňa Gandhiho.
Vždy som mu chcel potriasť rukou.

Čo sa týka mňa, ja radšej ostanem pri zemi.

Karug