Výpovede obetí

Kauza pedofílnych kňazov sa dotkla celého sveta, naplno však prepukla v roku 2001 v USA. Tento zlom odštartoval obrovské množstvo odhalení prípadov zneužitia po celom svete. Z ničoho nič sa začali ako huby po daždi objavovať správy o zneúžívanií. Obete po celom svete posilnené verdiktom súdov v USA začali otvárať opäť oči a svet začal počúvať ich otrasné výpovede.Kauza ktorá všetko odštartovala sa odohrala v Bostonskej arcidiocéze. Obrovské pohoršenie vyvolalo okrem samotných pedofilných skutkov ututlávanie prípadov katolíckov cirkovu. Tá sama vynaložila obrovské finančné prostriedky na umlčanie obetí, ktoré sa začali vynárať. Obete, ktoré najčastejšie nemali viac ako 15 rokov boli zastrašované a nútené udržať toto hrozné tajomstvo pred svojimi rodičmi za použitia vyhrážok alebo dokonca pomocou prisáhy božieho slova.

 

K najznámejšim pedofilom sveta určite patria také mená ako: otec Geoghan, Poter, Shanley či Birmingham. Nemusím zdôzarzňovať, že všetci menonavý zastávali posty kňazov v katolíckej církvy. Prípadý pohlavného zneužívania detí sa vyskytli po celom svete.

Skutky boli predovšetkým vykonané na deťoch, ktoré boli posielané a nahovárané rodičmi aby sa zúčastňovali na rôznych krúžkoch a sedení na farách a v kostoloch. Rodičia nevedomky posielali svoje deti priamo do rúk deviantom. Obete boli zneužívane i doma keď si rodičia volali kňazov do domu (americký zvyk). Často sa stávalo, že sa kňaz chcel pred spankom s dieťaťom pomodliť. Okrem modlenia to však skončilo i pri obchytkávaní. Avšak omnoho horšie prípady sa odohrávali práve na farách a cirkevných výletoch. Sú prípady zneúžitia kedy došlo vyslovene k fyzickému poškodeniu detských orgánov.
Horšie ako fyzické utrpenie je utrpenie psychycké, ktorého sa obete často nezbavia po celý život a pri pohľade na cirkevnú tuniku prepadajú panickému strachu alebo odporu. Tieto hrozné skutky ktoré boli vykonané na bezbraných deťoch sú oto viac šokujúce, že boli vykonané práve ľudmi, ktorý nám kážu o morálke a božej láske v kostoloch.

Aby som vám priblížil hrôzu ktorú tieto deti museli zažiť ponúkam vám zopár výpovedí z regulérnych súdnych procesov. Treba ešte podotknúť, že všetky tieto výpovede boli označené ako dôverihodné a kňazi pod ťarchou i ostatných stažností boli ohodnotení rozsudkom: vinný.

----------

Prípad Geoghan(obvinnený zo zneužívania vyše 400 detí) - výpoveď Patrick McSorley

Otec Geoghan sa ponúkol rodičom, že odvezie Patricka na zmrzlinu

Patrick: "Pripadalo mi to trochu divné, bolo mi dvanásť a on bol starý muž. Cestou domov ako mi kúpil zmrzlinu ma začal utešovať. Potom ma poplácal po stehne a začal ruku posúvať k mojmu rozkroku. Ztuhol som, nevedel som čo si mam o tom mysleť. Potom mi dal ruku na genitálie a začal ma masturbovať. Bol som úplne skamenený. Celú dobu som sa pozeral z okna, ale kútikom oka som videl že ma vonku "prirodzenie" a honí si ho nahore a dole. Zmrzlina mi stekala po ruke zatialčo sa otec Geoghan uspokojoval a nakoniec sme zašli na roh cesty. Zastonal keď "ejakuloval". Potom ma odviezol domov ale predtým ma však varoval: Musíme si toto tajomstvo nechať pre seba"

výpoveď Frank Leary:
"Vždycky sa široko usmieval od ucha k uchu, moja matka ho mala veľmi rada, boľ veľmi obľúbený" spomýna Leary. Jednoho popoludnia si otec Geoghan zavolal mladého trinásťročného Learyho na faru, že mu ukáže krásnu zbierku známok. Krátko nato stúpajú po schodoch do jehopokaja na fare prezrieť si album. Leary sa posadil do veľkého kresla do stredu miestnosti a kňaz mu podal album so známkami. "Povedal mi: pozri dačo ti ukážem , prinútil ma postaviť sa, on si sadol a ja som mu sadol na kolena. Potom mi položil ruku nakolena a začal obracť stránky ktoré ma nezaújmali. Celú dobu kňaz ruku posúval nahore a dolu až mu siahol pod nohavice a spodné prádlo. Dotýkal sa ma, hladil ma, nevedel som čo sa sakra deje. Bez prestávky dačo roprával. Potom povedal: "zavri to album, zavri oči, odriekame Zdravas Mária" tak som to urobil.Modlil som sa zo zavretými očami. On pristúpil ku kreslu a stiahol mi spodky. Nemohol som sa ani hnúť, bol som úplne ztuhlý. Cítil som jeho rameno na mojej hrudi. On sa taktiež modlil. Odriekaval som modlidby ako on. Triasol som sa. Cítil som sa hrozne divne. Nemohol som nič urobiť. Geoghan postupoval nižšie po chlapcovom tele a začal s orálnym sexom. Snažil som sa zadržať slzy, pokračovať v odriekavaní modlidieb a nechať zavreté oči. Nevidel som ho ako to robí. Pamätám si, že ma tlačil dozadu do kresla."

* Geoghan, odsúdený na 9-12 rokov(!), 23.8.2003 zavraždený v nápravnom centre spoluvezňami.

----------

Prípad James R. Poter(obvinnený zo zneužívania vyše 300 deti) - výpoveď Thomas P.Fulchino

Prípad sa odohral v roku 1960 keď bolo Falchinovi 12 rokov. Fulchino zostal v cirkevnej škole po večernom vyučovaní ako posledný a tak sa mu čerstvo vysvetený kňaz James R.Poter ponúkol že ho odveze domov

Fulchino: "Poter ma však začal obchytkávať a tak som vystrašený ušiel, bežal som na druhé poschodie, ten hajzel ma však dobehol a proste , proste ma zvalil na zem a vyzeral ako šialenec...on ... teraz už tomu rozumiem, chcel na mne skákať ako pes"

----------

Prípad Birmingham- výpoveď Tom Blanchette

V dobe zločinu mal Blanchette 11 rokov.

Blanchette: "Pracoval som na fare, sekal som trávnik a umýval podlahu, Birminghamovi som bol vždy nablízku. Zneúžívanť ma začal v 11 rokoch a potom sa to dialo úplne pravidelne." Birmingham sa ho vraj pokúsil i análne zneužiť. "...ale v jedenástich sa to proste nedá.Naše stretnutie sa opakovalo asi 300 krát, keď som sa ocitol nahý v jeho posteli, navzájom sme masturbovali a nutil ma k francúzskym bozkom. Roztiahol mi stehna a vložil mi mezi ne svôj penis"

----------

Prípady zneužívania neplnoletých sa netýkali iba teenagerov, ale i deti v predškolskom veku, prípady z ameriky keď k zneužitiu došlo u4ročného dieťata takou silou a neludskosťou, že mu bol natrhnutý análny otvor hovoria o skutočnom poslaní týchto katolíckych kňazov v rožširovaní lásky a biblie po svete ...

Pedofília amerických kňazov v číslach:

Len v USA bolo kňazmi od roku 1950 do roku 2002 zneužitých najmenej 10 667 deti. Tento zločin spáchalo 4392 kňazov. 81 % percent obetí boli mužského pohlavia. 78 % obetí malo vek od 11-17 rokov, 16 % obetí malo 8 - 10 rokov a 6% sexualnch obetí malo menej ako 7 rokov Katolícka církev len v USA vyplatila za prehrešky svojich pedofilnych kňazov cca 750 000 000 dolarov čo predstavuje niečo cez 22 miliard slovenských korun. Odhaduje sa však, že toto číslo je omnoho väčšie tak isto ako počet obeti a i samotných pedofilnych kňazov
(zdroj informáci: štúdia vykonaná americkou biskupskou konferenciou v roku 2004)

 

zdroj informácií:

The Boston Gloge

www.boston.com/globe/spotlight/abuse

www.courttv.com/trials/shanley/021505_sentence_ap.html

www.courttv.com/archive/trials/geoghan/background_ctv.html

www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=1364

atď....


Doplnenie autora:

Tento článok venujem obetiam týchto otrasných činov, akokoľvek drsne môže vyznieť nič v ňom napísané nie je vymyslené a všetky informácie su z autentických a solidných zdrojov.

Focl